KONST / Litografier / Akvatint 16152101
nr 1615 2101
Pablo Picasso
(1881-1973), Spanien
Akvatint, Toros. Signerad i trycket, numrerad 490/500. Bildmått: 40x51 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 22 april 2024
kl 20:35:30
22/4 20:14:38
22/4 20:14:55
22 apr
Pablo Picasso
Läs mer om Pablo Picasso